O projektu

Akademie pacientských organizací (APO) je vzdělávací a rozvojový projekt určený pro české pacientské organizace. Snaží se přispět k řešení hlavních problémů a umožnit lepšímu porozumění v oblasti práva, potřeb a povinností pacientů. Projekt byl spuštěn v roce 2012 a za jeho zrodem stojí Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP). Během své existence se k APO přidala spousta pacientských organizací a k dnešku jich čítá na 90. 

CÍLE APO:

  •  Podpořit nezávislost českých pacientských organizací.
  •  Umožnit jejich dlouhodobý rozvoj.
  •  Naučit je efektivněji získávat prostředky z různých českých i evropských zdrojů.
  •  Zkvalitnit jejich prezentační a vyjednávací dovednosti. 

Projekt funguje již šestým rokem a celkově připravil přes 100 celodenních seminářů týkajících se nejrůznějších témat – např. projektového managementu, strategického a finančního řízení, vedení lidí, efektivního rozhodování, fundraisingu, komunikace, využití sociálních médií a online kampaní, ochrany osobních údajů, legislativních základů a etických zásad, využívání národních a evropských dotací, účetnictví a daní neziskového sektoru, PR a další. Veškerá témata seminářů včetně pracovních materiálů naleznete vždy pod sekcí „SEMINÁŘE“. 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

V případě zájmu o zapojení se do APO může každá česká pacientská organizace kontaktovat písemně manažerku projektu, paní Zuzanu Komárkovou.

JAK JE PROJEKT FINANCOVÁN?

Účast pacientských organizací v projektu Akademie je bezplatnáNáklady na její provoz hradí v roce 2018 v plné výši Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP). V letech 2012 a 2013 jej finančně podpořila také americká asociace inovativních farmaceutických firem (PhRMA).

Nepřehlédněte

redakční systém Kompletweb | design Neofema, s.r.o.